Zdravotní matrace, podsedáky, sedáky

Zdravotní matrace

Podsedáky a polštáře

Toppery, autopolštáře, opěráky

Paměťová pěna, matrace

Potahy a chrániče

Krycí matrace, topper, polštáře

Menu
Váš košík
Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni. Akce jsou tady.

POTAHY NA MATRACE

POTAHY NA MATRACE

Pořiďte si unikátní potahy Medical-pur podle nejnovějších trendů.

Naše potahy jsou pevnější, odolnější a zvyšují komfort ležení. Každý jednotlivý komponent v našich ortopedických matracích je vyměnitelný. Matracím tak dokážeme prodloužit životnost na mnoho dalších let.

Potah matrace má několik důležitých funkcí. Odděluje tělo od jádra matrace, zajišťuje prodyšnost (zde hraje roli gramáž rouna v potahu). Absorbuje vlhkost a poté ji uvolňuje, zajišťuje hygienu matrace, plní i funkci estetickou.

Hygiena

Správnou hygienu matrace zajišťují především snímatelné prací potahy. Během spánku tělo vypotí 0,5 – 1 litr (v době nemoci až 1,5 litru) potu. V potahu pak zůstávají především soli, tuky, dusík a další látky. Proto je důležité potah matrace pravidelně udržovat (lehce vysát, prát na 60 °C).

Kvalitní potah můžete opakovaně prát beze změny jeho vlastností i struktury. Je také odolnější proti prošoupání.

Gramáž látky

Čím je gramáž vyšší, tím lépe. Základní potahy mají gramáž okolo 100g/m2, kvalitní potahy kolem 200g/m2, u těch nejkvalitnějších matrací se gramáž pohybje od 300g/ m2

Alergie

Některé typy potahů mají speciální úpravu pleteniny pro alergiky. Tyto potahy chrání bez jakýchkoliv chemických přísad před roztoči, bakteriemi a mnoha houbami. Výborně odvádí vlhkost, rychle vysychají a jsou příjemné na dotyk. Jedná se o značkové potahy, jako jsou Micro Care, Aloe Vera, Lyocell a Sanitized.

Potah Aloe Vera

Obsahuje výtažek z rostlin Aloe Vera. Aloe Vera je bylina, která je známa pro své hojivé účinky na kůži (pomáhá ji hojit a regenerovat). Aroma rostliny zabraňuje vzniku zápachů, odstraňuje nepříznivé mikroorganismy a poskytuje tak ochranu proti bakteriím a plísním. Potah se vyznačuje vysokou absorpcí vlhkosti, je vhodný pro alergiky. Gramáž potahu 200g/m2. Lze prát při teplotě do 60°C.

Látka je prošitá vrstvou mykaného dutého vlákna s pamětí. Neslehává se. Potah je opatřený děleným zipem, který se dá rozdělit na dvě poloviny, což usnadňuje praní, které je možné až na 60 °C. Přímo do vláken jsou vetkány mikrokapsle s výtažky rostliny Aloe vera, které mají antibakteriální účinky a odpuzují prach. Velmi vhodná je pro ty, kteří trpí nadměrnou potivostí. Jedná se o tzv. funkční potah. Vzor prošití se může měnit dle aktuální dodávky od výrobce potahové látky.

Významné vlastnosti:

 • 40% bavlna
 • 35% polyamid
 • 25% polyester
 • Prošev: 100% polyester

Potah GREEN FIRST

Luxusní potah Greenfirst ® (prošívaný) je velmi příjemný na dotek- je napuštěn roztokem z výtažku eukalyptu, citrusů a levandule, garantující proti roztočovou úpravu a tím zaručuje vysoké užitné vlastnosti. Antiroztočová úprava – vydrží až 30 vyprání na 60 °C nebo 5x praní na 90 °C. Je hypoalergenní i po několikanásobném vyprání.

Potah GREENFIRST® je přírodní výrobek pro vaše osobní pohodlí a dokonalou hygienu lůžka. Bioaktivní úprava na bázi přírodních rostlinných látek. Působení speciální pletené struktury textilie i vlákna zajišťuje tomuto potahu i vysokou tažnost a pevnost.

Potah matraci přidá výškově cca 1-2 cm. Vzor prošití se může měnit dle aktuální dodávky od výrobce potahové látky.

Pratelnost potahu až na 90°C.

Složení: 100% polyester

Potah MEDILUX - SILVER ACTIVE

Luxusní potah MEDILUX – SILVER ACTIVE prošitý antialergickým PES rounem 300 gr/m2. Pratelný na 60°C. Snímatelný se zipem do dokola.

MEDILUX představuje luxusní potah vyrobený z komfortní potahové tkaniny, který je určený pro uživatele vyžadující maximální komfort. Tento potah je také vhodný pro alergiky, protože je antibakteriální, protiplísňový, alergicky neutrální, odvádí vlhkost od těla a udržuje v lůžku příjemné suché klima.

MEDILUX chrání proti bakteriím a omezuje nepříjemný zápach spojený s rozvojem mikroorganismů díky použití stříbrné nitě. Potah své antialergické vlastnosti neztrácí ani po mnohanásobném praní.

Potah je vyroben z delších vláken, které jsou velmi příjemně na dotek a zároveň jsou upravené proti třepení, díky čemuž nedochází k vytváření nechtěných žmolků po kontaktu s prostěradlem. Vzor prošití se může měnit dle aktuální dodávky od výrobce potahové látky.

Významné vlastnosti:

 • Celková gramáž potahu: 560 gr/m2 (potahová látka 260 gr/m2 + rouno 300 gr/m2)
 • Složení potahové látky: 64,7% PES + 31,9% VISC + 3,4% M. YARN
 • Certifikace: ÖKO-TEX® Standard 100 (= šetrná textilie)
 • Vysoká gramáž látky 260 gr/m2
 • PES rouno 300 gr/m2
 • Vhodné pro alergiky
 • Aktivní molekuly stříbra
 • Upraveno proti žmolkování
 • Praní na 60 °C

Potah MOLMAT BLACK

Potah MOLMAT BLACK prošitý antialergickým PES rounem 150 gr/m2. Pratelný na 60°C. Snímatelný se zipem do L (nad 140cm šíře zip dokola)

Nový vysoce kvalitní typ úpletového potahu z mikrovláken, jenž poskytují potahům nové vlastnosti, které se u starších typů potahů nevyskytují. Potah je velmi příjemný na dotek, s vysokou absorpcí vlhkosti a jejím pozdějším transportem a odpařením. Působení speciální pletené struktury textilie i vlákna zajišťuje tomuto potahu i vysokou tažnost a pevnost.


Významné vlastnosti:


 • Celková gramáž potahu: 330 gr/m2 (potahová látka 180 gr/m2 + rouno 150 gr/m2)
 • Složení potahové látky: 100% PES
 • Certifikace: ÖKO-TEX® Standard 100 (= šetrná textilie)
 • Vysoká absorpce vlhkosti
 • Černá barva potahové látky
 • Praní na 60 °C


V této kategorii nejsou žádné výrobky.

TOPlist