Zdravotní matrace, podsedáky, sedáky

Zdravotní matrace

Podsedáky a polštáře

Toppery, autopolštáře, opěráky

Paměťová pěna, matrace

Potahy a chrániče

Krycí matrace, topper, polštáře

Menu
Váš košík
Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni. Akce jsou tady.

Proč zvolit latexové matrace?

Latexové matrace jsou odborníky považovány za jedny z nejkvalitnějších. Dokážou zajistit zdravý a ničím nerušený spánek po celou noc.

Jádro latexových matrací tvoří latexová pěna, která vyniká pružností, tvarovou stálostí a vynikajícím odvodem par. Ke konstrukci se využívá výhradně pěna s vysokým podílem přírodního kaučuku. Materiál je alergicky neutrální, odolný plísním a bakteriím.

Latexové matrace poskytují efekt vodního lůžka, proto účinně pomáhají i lidem, kteří musí trvale ležet. Ideálně se kombinují s elektrickým lamelovým roštem.

Latexové matrace - proč jim dát přednost?Mezi nejkvalitnější a zároveň nejoblíbenější typy matrací se řadí matrace latexové, o kterých si detailněji povíme právě dnes. Při tvorbě článku jsme spolupracovali s p.Grossmannem, výrobcem matrací, jež nám poskytl informace, proč patří latexové matrace mezi nejvíce komfortní a pohodlné matrace.
V případě MEDICAL PUR matrací jsou latexové matrace vyráběny nejmodernější metodou. Latex se odlévá do forem, což zajišťuje stejné vlastnosti matrace na celé ploše. 
 

Výhody latexových matrací

Latexové matrace sčítají nespočet výhod, díky kterým jsou tolik populární. V prvé řadě jsou komfortní, i když se touto vlastností mohou pochlubit i jiné typy matrací. Dále mají velice dobré ortopedické vlastnosti, protože se u nich projevuje velmi silná bodová elasticita. To znamená, že k deformaci dochází pouze v místě zatížení, tedy tam, kde je to žádoucí, aniž by velmi blízký okolní prostor byl tlakem rovněž ovlivněn. Matrace tudíž perfektně podpírá tělo, a to v jakékoli pozici. 
 
Za zmínku v každém případě stojí dobré hygienické a hypoalergenní vlastnosti. Latexové matrace jsou ideální pro alergiky, neboť se v nich nedrží roztoči, ani žádné další mikroorganismy. Jelikož se jedná o víceméně přírodní materiál, nezapáchá. 
 
Latex se vyznačuje vysokou měkkostí a poskytne vám příjemný pocit při ležení. Současně je latex vzdušným materiálem, který snadno odvětrává vlhkost. Během spánku tak dochází k naprosto přirozené cirkulaci vzduchu okolo těla. To je pro kvalitní spánek velice důležité. 
 
Uživatelé latexových matrací si chválí termoregulační vlastnosti. Matrace se nepřehřeje, protože latexová pěna má tendenci rychle stydnout. Jedná se o přednost, kterou oceníte zvláště v horkých letních nocích.

Shrňme si ještě výhody latexových matrací v bodech:

  • prodyšnost,
  • vysoká bodová elasticita,
  • výborné ortopedické vlastnosti,
  • zdravotní nezávadnost,
  • je antibakteriální a hypoalergenní,
  • nezapáchá,
  • dobré termoregulační vlastností,
  • dlouhá životnost.

Nevýhody latexových matrací

Jako každý materiál, i latexové matrace mají určité nevýhody, ač jich není mnoho. Jak už bylo řečeno, latex je poměrně měkký, což nemusí vyhovovat těm, co mají rádi tvrdší povrch. Toto však lze eliminovat použitím jiným doplňkových materiálů. Pro zvýšení tuhosti a tvrdosti může být jádro vyztuženo deskami s kokosovými vlákny, nebo ze studené pěny o vysoké objemové hmotnosti.

Za nevýhody lze považovat také váhu. Latexové matrace jsou těžší, což může být problém třeba při manipulaci, nicméně se lze obecně řídit pravidlem: „Čím těžší matrace, tím kvalitnější“, řekl nám p.Grossmann.
 

Shrňme si nevýhody latexových matrací v bodech:

  • vyšší pořizovací cena,
  • vyšší váha.
Závěrem je třeba dodat, že latexové matrace se řadí k těm nejkvalitnějším, co trh matrací nabízí. Latexové matrace mají svůj standard, a to jak kvalitativní, tak cenový. Odborníky a výrobci jsou považovány a doporučovány za jedny z nejvhodnějších matrací jež vám pomohou k vaše zdravému, vydatnému a ničím nerušenému spánku.
TOPlist