Zdravotní matrace, podsedáky, sedáky

Zdravotní matrace

Podsedáky a polštáře

Toppery, autopolštáře, opěráky

Paměťová pěna, matrace

Potahy a chrániče

Krycí matrace, topper, polštáře

Menu
Váš košík
Velmi si vážíme, že jste si vybrali právě náš eshop a pevně věříme, že budete spokojeni. Akce jsou tady.

Tvrdá či měkká matrace?

Spánek je důležitou součástí existence každého člověka. Aby byl váš spánek opravdu kvalitní, je třeba dbát na správný výběr postele, roštu i matrace. Tvrdý či měkká matrace? To je nejčastější otázka při výběru nového matrace. Náš trh nabízí velké množství různých druhů a proto může být složité vybrat si ten správný. Proto jsme pro vás připravili článek plný informací, které vám s výběrem pomohou.

Tvrdost matrace závisí na několika aspektech. Například od vašich osobních preferencí, od možných zdravotních problémůvěkuhmotnosti nebo dokonce od polohy spánku. Zdá se vám, že je těch parametrů příliš mnoho? Nebojte se, vše si ujasníme v následujících řádcích.

Co je to vlastně tvrdost matrace?

Tvrdost matrace je vlastnost, která výrazně ovlivňuje zdravý spánek jednotlivce a patří k nejdůležitějším faktorem při výběru matrace. Velmi záleží také na tom, abyste k němu vybrali i správný příslušející rošt pod matraci. Obecně známe čtyři stupně tvrdosti matrace. Malým dětem a teenagerům se doporučují tvrdší matrace, naopak, s přibývajícím věkem se zaměřujte na měkčí matrace. Je to však jen doporučení a vždy se řiďte svým aktuálním zdravotním stavem a potřebám.

Jak jsme tedy zmínili, při výběru matrace vždy berte ohled na vaše individuální potřeby a myslete i na své zdraví. Během spánku si vaše tělo potřebuje odpočinout a regenerovat. Správný matrace je ten, který vám poskytne pohodlí, nebude vám ničit zdraví a bude se vám na něm dobře spát i po týdnech od koupě. Někdo dává přednost tvrdšímu matraci, jiný upřednostňuje zase měkčí. Správné tvrdá matrace napomáhá předcházet bolestem páteře a udržuje kvalitu spánku.

Jak zjistíte, že spíte na optimální tvrdém matraci?

To, zda máte příliš tvrdý nebo příliš měkký matrace, zjistíte docela rychle, ačkoli to naneštěstí bude na vaší vlastní kůži. Nemusíte však čekat, až se přihlásí ranní bolesti zad, ztuhlost, mravenčení nebo jiné zdravotní potíže. Ideální tvrdost matrace totiž můžete zjistit velmi jednoduše. Existuje na to takový malý jednoduchý trik.

Stačí, když si na matraci lehnete do rovné polohy a pokusíte se vy nebo někdo z vašich blízkých vsunout dlaň do mezery, která vznikla mezi matrací a vaší páteří v oblasti křížů. Pokud je tato mezera velká natolik, že se do ní vejde celá dlaň a ještě zůstane volný prostor, je to znamení, že tento matrace je pro vás příliš tvrdý. Pokud jste naopak do matrace ponoření jak do vody tak, že se dlaň do mezery nevejde, spíte na příliš měkkém matraci.

TOPlist